PAMUK LEASING  
 
   
Pamuk Leasing
Leasing Hakkında
    Leasing Nedir?
    Leasing Başvuru Formları
    Neden Pamuk Leasing?
    Kimler Leasing Yapabilir?
    Leasing Süreci
    Leasing Avantajları
    Leasing Konusu Ürünler
    Leasing Mevzuatı
    Türkiye'de ve Dünya'da Leasing
2. El Makinalar
Linkler
Sıkça Sorulan Sorular
Kişisel Verileri Koruma Kanunu Hakkında Bilgilendirme
İletişim
Leasing Nedir?
 

Leasing/Finansal Kiralama, bir yatırım malının Leasing firması tarafından satın alınarak önceden belirlenmiş kiralar karşılığında kullanım hakkının yatırımcıya devredilmesini ve imzalanan Finansal Kiralama Sözleşmesi süresi sonunda mülkiyetin sembolik bir bedel karşılığında yatırımcıya geçmesini sağlayan dünyada yaygın ve çağdaş bir finansman yöntemidir.

Leasing işleminde, yatırımcı ya da ihtiyaç sahibinin belirlediği bir mal, leasing şirketi tarafından satın alınır ve önceden belirlenen, sözleşmeye bağlanan bir kira planı karşılığında, ihtiyaç sahibine kullandırılır.

Kiracının bütün yükümlülüklerini yerine getirmesine bağlı olarak sözleşme dönemi sonunda mal, kiracıya sembolik bir bedel üzerinden devredilir. Leasing ya da Türkiye'deki uygulamasıyla "finansal kiralama" , geleneksel finansman yöntemlerine göre daha yeni bir yöntemdir.Orta vadeli yatırım kredisi, kira, taksitli satış gibi üç değişik işlemin birleşmesinden oluşan ve bunlardan farklı bir nitelik gösteren, kendine özgü bir işlem olan leasing, Türkiye'de benimsenen şekliyle orta vadeli kredi kullanımına çok yakın bir finansman yöntemidir.

   
 
PAMUK FACTORING Copyright © 2008 Pamuk Finansal Kiralama A.?. Bütün Hakları Saklıdır.
Telefon: +90 212 295 47 37    |    Faks: +90 212 295 42 48
Gizlilik | Kullanym ?artlary